Ośrodek Jeździecki Gawra

Zapraszamy wszystkich chętnych nie tylko na jazdę konną ale również na spędzenie wolnego czasu w naszym ośrodku w zaciszu tego pięknego miejsca w obecności pasących się spokojnie koni.

ośrodek jeździecki Gawra Srebrna Góra

Ośrodek Jeździecki Gawra w Srebrnej Górze położony jest na zboczu góry Ostróg na wysokości ok.400 m n pm. Roztacza  się stamtąd wspaniały widok na Przedgórze Sudeckie G.Bardzkich i G.Złotych. Znajduje się on na skraju lasu w bezpośrednim sąsiedztwie pastwisk dla koni. Na terenie ośrodka jest możliwość noclegu w domkach z łazienkami lub na polu namiotowym. Jest również plac zabaw oraz miejsce na ognisko i grilla.

jazda konna i rajdy konne nauka jazdy konnej

Jazda konna jako przygoda i pasja może zacząć się w każdym wieku - dla najmłodszego jeźdźca będzie to przyjemność z dotykania i odczuwania ciepła konia , dla nieco starszego to satysfakcja z kierowania takim miłym, ale silnym koniem, młodzież czując respekt do konia zaczyna rozumieć i uczyć się postępowania z nim a dla dorosłego jeźdźca to głęboka przyjaźń i wspaniałe towarzystwo  we wspólnie spędzonym czasie.

Oferta jazdy konnej:

  • nauka jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania
  • oprowadzanie dzieci na koniu
  • ćwiczenia woltyżerskie w pasie asekuracyjnym w stępie, kłusie i galopie
  • hipoterapia dla dzieci i dorosłych, przygotowanie osób niepełnosprawnych do zawodów parajeździeckich
  • spacery konne ścieżkami leśnymi
  • wędrówki konne szlakami turystycznymi G. Bardzkich i G. Sowich
  • wyprawy konne jedno lub kilkudniowe dla zaawansowanych jeźdźców, powyżej 14 roku życia, w dalszych terenach.

zajęcia prowadzą Instruktorzy:

  • Krystyna Susłowska - instruktor rekreacji ruchowej  ze specjalnością jeździecką, licencjonowana hipoterapeutka, instruktor woltyżerki, przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK sędzia kl.III woltyżerki
  • Joanna Nowak

Zajęcia nauki jazdy konnej, woltyżerki oraz hipoterapii odbywają się na pełnometrażowej ujeżdżalni 

Rajdy konne Srebrna Góra

Lata spędzone na pracy z końmi pozwoliły lepiej i głębiej poznać te wyjątkowe zwierzęta. Ale to kontakt i współpraca ze wspaniałymi koniarzami wzbogaciły te doświadczenia.

Dziś spokojnie mogę zająć się promowaniem jeździectwa, które stało się tak popularne. Wiele osób zaczynających przygodę z końmi ma dostęp do wspaniałej literatury, Internetu, ale na pewno potrzebne są praktyczne rady, które pozwolą bezpiecznie zajmować się końmi i korzystać z ich przyjaznego towarzystwa.

W nowo-powstającym ośrodku w Srebrnej Górze można przeżyć przygodę z koniem tylko okazjonalnie albo być stałym, mile widzianym gościem – pasjonatem koni i wszystkiego co z tym związane. 

W naszym ośrodku dbamy o to, aby na każdym kroku jeźdźcy pamiętali i dbali o tą wyjątkową relację pomiędzy człowiekiem a koniem. Każdy koń ma inny charakter i temperament, tak wiec do pełnej współpracy ważne jest właściwe dobranie jeźdźca i konia, o co zadba instruktor. Po odpowiednim przygotowaniu nauka jazdy, czy wędrówka w pięknym leśnym terenie to sama przyjemność. Życzymy miłych wrażeń. Być może po powrocie stwierdzenie „największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie” będzie i Państwa osobistym odczuciem.

Miejsce przyjazne dla koni, ciekawe dla ludzi, gdzie można spędzić czas ucząc się jeździć konno lub wybrać się na dłuższą wyprawę konną zwiedzając zabytki i ciekawe miejsca.

Nauka jazdy konnej odbywa się na pełnometrażowej ujeżdżalni, a jazdy w terenie prowadzą po leśnych górskich ścieżkach, łąkach i wzgórzach.

Jest to ośrodek agroturystyczny można więc również zatrzymać się na dłużej. Noclegi w domku letniskowym z łazienką ze szczególnym widokiem lub na polu namiotowym.

We współpracy z Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej organizowane są również  przejażdżki konne dla grup wycieczkowych, kolonie jeździeckie w czasie wakacji oraz zimowiska konne w czasie ferii zimowych.

Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej

hipoterapia